BK ruum loob modernseid Skandinaavia stiilis ruume, mille märksõnadeks on minimalism, valgusküllasus ja naturaalsed materjalid. Oluline on lihtsus, praktilisus ja mugavus, mis koos põnevate disainielementidega loovad ruumist ühtse terviku.

Minimalism

Minimalismi põhilisteks märksõnadeks on lihtsus ja puhtus. Otsides minimalistlikku joont, tuleb teadvustada, et mööbel mängib selles võtmerolli. Mida vähem on ruumis asju, seda suurem on minimalismi efekt. Minimalismi eesmärk on kõrvaldada ruumist kõik üleliigne, et jätta alles avarus ning ruumi enda olemus. Kuna minimalism ja funktsionalism käivad alati käsikäes, siis on oluline kõik loodav hästi korralikult läbi mõelda, et midagi poleks ülearust, kuid samas kõik vajalik oleks siiski käepärast. Minimalismi juurde kuulub ka hele ja rahulik värvipalett ning lisaks meelepärased efektilaigud kas üksikute seinte, mööbli või kunsti näol. Kuna minimalismiga käib kaasas väiksem tarbimine, siis see, mida me interjööri loome, võiks olla samuti vähene, kuid kvaliteetne. Nii jääb ruumi hingamist ja rahu ning see laseb meil end paremini tunda ja ise ruumis särada.

Et aga kõige selle juures jääks terviklahendus siiski hubane ja soe, on oluline kasutada võimalikult palju just naturaalseid materjale.

Tervisesõbralik ruum

Ruumid mõjutavad otseselt meie enesetunnet ja tervist, seega on oluline, kuidas me neid endi ümber loome.
Siinkohal aitavad kaasa naturaalsed materjalid, nii seintel, põrandatel kui ka mööblis ja tekstiilis. Naturaalsed värvid mõjuvad silmale rahustavalt, mürgiste ühendite puudumine aitab ära hoida erinevaid terviseprobleeme.

Naturaalsed materjalid annavad ruumile pehme ja hubase tunnetuse. Lisaks on need pehmed jala ja käe all, mõjuvad rahustavalt ning tekitavad turvatunnet.

Oluline on ka päikesevalguse võimalikult suur kasutus, kuna meie põhjamaises kliimas on seda niigi vähe.Õigesti valitud valgus ja materjalid teevad meid rõõmsamateks ning tõstavad elukvaliteeti ning produktiivsust.

Keskkonnasõbralik disain ja taaskasutus

Naturaalsed materjalid ja taaskasutus ei tähenda öko-onni, ka modernseid ruume saab luua keskkonnasäästlikku mõtteviisi silmas pidades. Näiteks kasutame võimalusel ära sinu ägedat vana mööblit või leiame midagi kaunist restaureeritud mööbli poest. Või äkki leidub kuskil krohvi taga vana tellis või betoon? Kõik see lisab ruumile iseloomu ja hubasust. Eelistatult kasutame alati materjale, mille lagunemisprotsess on loomulik ega jäta prügina maha ohtlikke jäätmeid.

Koostööst

Sisearhitektuurne projekt – töö hõlmab ruumiplaanide ülesjoonestamist, mis sisaldab endas üldplaani seinte asukohtade ning mööblipaigutusega, valgusplaani ja viimistlusplaani. Lisaks sellele luuakse ruumi sobituv erimööbel ja alles kõige lõpus valitakse välja mööbliesemed, valgustid ja tekstiilid.

Sisekujunduslik projekt – eeldab juba disainitava ruumi olemasolu. Töö aluseks on valmis ruum koos seinte asukohtadega. Projekti sisuks on luua mööblipaigutusplaan, kombineerida uus valgusplaan võimaliku olemasoleva valguslahendusega ning teostada viimistlusplaan. Seejärel pannakse paika erimööblivajadused loodavas ruumis ning tehakse vastavad joonised ja vaated. Viimansena valitakse välja mööbliesemed, valgustid ja tekstiilid.

Kuna kõik projektid ja mahud on erinavad, siis kujunevad hinnad kokkuleppeliselt.

Konsultatsioon – kui kliendil on aga olemas juba mõtted, plaanid ja äkki ka välja valitud võimalikud materjalid loodavast, kuid lihtsalt oleks vaja luua selgust ja saada kinnitust oma ideedele, siis pakun lahkelt konsultatsiooni, et kõik olemasolev paika panna ja ühtseks tervikuks luua. (Tavakonsultatsiooni kestvus 1,5-2 tundi, hind 200 eur.)

Partnerid

HomeArt Safran